איך לבחור חבילת סלולר לחו”ל? – המדריך המלא!

May 21 2023Oded B

נכון, עדיין ישנו זן כזה של אנשים אשר נוסעים לחו”ל כדי להתנתק מהעולם ולוקחים לעצמם איזה חודש של ויפאסנה בהודו. אבל אם אתם נוסעים לחו”ל, רוב הסיכויים שאתם לא רוצים להיות בלי הטלפון שלכם. אם ככה, הנה המדריך המלא עבור בחירת חבילת סלולר לחו”ל.

החל מניווט ברחובות שונים, דרך הזמנת מלונות, מסעדות וכרטיסים לאטרקציות, בירור שעות פתיחה של אטרקציות, איתור מסלולי טיולים ועוד – יש המון שימושים לטלפון הנייד בזמן שהות בחו”ל. לכן, חשוב להקפיד על החבילה הנכונה שתשמש אתכם. לכן, בואו נעשה סדר בדברים ונציין את הפרמטרים העיקריים שיש לקחת בחשבון:

  1. תוקף חבילה: חלק מהחבילות תקפות ל-30, 60 יום או אפילו לחצי שנה ויותר.
  2. הטבות, הגבלות ותנאים: כל חבילת גלישה וכרטיס סים כוללים הטבות ותנאי שימוש שונים.
  3. מהירות גלישה: חשוב לוודא כי מהירות הגלישה מספקת אתכם, כאשר חלק מהחברות יציעו גם גלישת G

מלבד הפרמטרים לעיל, חשוב כמובן לקחת בחשבון גם את נפח הגלישה, כמות ההודעות, דקות השיחה וכו’.

חלק מההטבות של חבילות גלישה לחו”ל

חשוב לקחת בחשבון, שלא כל חבילות הגלישה וכרטיסי הסים שווים בהטבות שהם מציעים. למשל, חבילות סלולר לחול מסוימות מציעות שיחות נכנסות מישראל בחינם ללא הגבלה, בעוד שחבילות אחרות יכללו את הדברים הבאים:

  • גלישה חופשית ב-WAZE וברשתות חברתיות הנבחרות מראש.
  • הטבות משפחתיות ומודלים של “לא גלשתם לא שילמתם”.
  • מניעת חריגת שימוש ע”י תשלום מראש.

במקביל להטבות שלעיל, חשוב לשים לב לתנאים והגבלות מסוימות. למשל, הגבלות דקות שיחה/SMS, גובה העלויות במקרה של חריגה מנפח הגלישה, האם יש הקצבה יומית על הגלישה וכן הלאה.

כיצד לבחור חבילת גלישה לחו”ל?

בסופו של דבר, יש בישראל כ-13 מפעילות סלולר שונות. לכן, זה רק טבעי שהתחרותיות בין חברות הסלולר תלך ותגדל, וזה בדיוק מה שקורה כיום. על מנת לבחור את חבילת הסלולר או את כרטיס הסים הנכון, פשוט תבצעו השוואת מחירים בין כמה חברות שונות.

ישנן גם חברות סלולר אשר מציעות חבילות במסלול “הכל כלול”, כרטיסי סים וחבילות גלישה ללא הגבלה ועוד. לגבי המחירים, העלויות הממוצעות, הן עבור כרטיסי סים והן חבילות גלישה, ינועו בין 50 ש”ח ל-400 ₪ ומעלה (לחודש או יומי), תלוי מה רוכשים.

כיצד להוזיל עלויות גלישה בחו”ל?

על מנת להוזיל עלויות גלישה בחו”ל, אפשר לנקוט בכמה צעדים. לדוגמה: אתם יכולים לרכוש סים מקומי במדינה שבה אתם עומדים לטייל. אבל, וזה אבל סופר חשוב, זה בדרך כלל יהיה כרוך בהחלפת מספר הטלפון שלכם (הישראלי).

לבסוף, אם אתם רוצים לחסוך בעלויות הגלישה, הדרך הכי טובה היא לגלוש על WIFI חינם בכל מקום שבו זה מתאפשר. עם זאת, עדיין חשוב שתהיה לכם חבילת גלישה או שיהיה לכם כרטיס סים. לכל מורכבות או בעיה שלא יבואו, עדיף שיהיה אינטרנט זמין במקרה הצורך.

Share: