כל הדרכים לטוס בזול עם הטלפון הנייד

March 24 2023doritr

טסים לחו”ל, ארגנתם כבר הכול, אבל לפתע נזכרתם שלא רכשתם חבילת גלישה לחו”ל? אול כרטיס סים לגלישה בחו”ל? כך או כך, חשוב דעת שהפרט הקטן הזה יכול לחסוך המון כסף בכיס, הנה המדריך המלא לטיסה עם הנייד במחירים ידידותיים.

כדי לא להגיע חזרה לארץ ולהיות מופתעים מחשבון טלפון מנופח של אלפי שקלים, חשוב לדאוג לכל הנושא של האינטרנט עוד לפני שטסים. יש בימינו אופציות משתלמות פחות ויותר עבור גלישה בחו”ל, אבל בכל מקרה, כל אחת מאותן אופציות תהיה יותר זולה מאשר לטוס עם טלפון ככה כמו שהוא. בתוך כך, הנה האפשרויות הקיימות כיום עבור גלישה בחו”ל:

  1. רכישת כרטיס סים מספקית ישראלית

רכישת כרטיס סים מספקית ישראלית היא כנראה אחת האופציות המשתלמות יותר, כאשר כרטיס סים לחו”ל ניתן להתאמה בכל מכשירי הטלפון. בעלויות ממוצעות של כ-75 ₪ ומעלה, ניתן לרכוש כרטיסי סים לחו”ל בנפח 1GB – 2GB וכן כ-100 דקות שיחה. אגב, בימינו ישנם אפילו כרטיסים אשר תוקפם הוא כמה שנים טובות (ישנם גם כרטיסים עם תוקף ל-4 שנים).

  1. חבילת גלישה בחו”ל שרוכשים בארץ

חבילת גלישה בחו”ל שרוכשים בארץ, היא כנראה אחת האופציות הכי פופולאריות, מכיוון שהאפשרות הזאת מספקת שקט נפשי. אתם יודעים בדיוק מה נפח הגלישה שאתם רוכשים, ככה שאין הפתעות מיוחדות באמצע הטיול. כמו כן, חבילות גלישה לחו”ל גם ניתנות להרחבה. אם הן נגמרות, פשוט יוצרים קשר עם חברת הסלולר כדי לחדשן.

  1. שכירת טלפון נייד במדינת היעד

זו לא האופציה הכי טובה, אבל חלק מהאנשים מעדיפים לשכור טלפון נייד במדינה בה הם נוחתים. צריך לקחת בחשבון, האופציה הזאת תוביל לכך שמספר הטלפון שלכם ישתנה, ככה שלא תהיו זמינים עבור משתמשים אחרים ובני המשפחה. טיפ קריטי – אם מעוניינים להישאר זמינים, חשוב להעביר את כל אנשי הקשר לכרטיס ה-SIM של הנייד.

  1. שימוש בלעדי ב-WIFI חינמי

זאת האופציה הכי זולה שיש, מה שמחייב הימצאות תמידית ליד רשתות WIFI חינם. למשל, רשתות של מסעדות ובתי מלון. באופציה הזו מומלץ לבחור רק אם האינטרנט לא מאוד חשוב, מכיוון שאי אפשר להסתמך על WIFI חינמי ב-100%. עוד טיפ קריטי – כדי לא לגרום לכך שחשבון הטלפון יתנפח באלפי שקלים, חשוב לבטל את האופציה של נדידת נתונים. באופן הזה, האינטרנט יהיה זמין רק כאשר ה-WIFI יאתר רשת זמינה.

  1. רכישת כרטיס סים מקומי במדינת היעד

זוהי אופציה ידידותית במחירה, אבל לא הפתרון הכי יעיל. כרטיס סים מקומי משמע החלפת מספר הטלפון ברוב המקרים, מה שיוביל לאי-זמינות. כמו כן, לעיתים יש בעיות גלישה איטית, ניתוקים ועוד שלל “נפלאות”. כדאי ללכת על האופציה הזאת רק אם אין ברירה אחרת.

לסיכומו של עניין, בין אם אתם בוחרים באופציה הזאת או האחרת, חשוב להשוות מחירים ולהבין כמה כל פתרון יעלה במדויק לכל הנוסעים. אם מדובר במשפחה עם ילדים, השוואת הצעות המחיר יכולה לחסוך גם מאות שקלים!

טיסה נעימה!

Share: