האם אפשר לתבוע עקב רשלנות רפואית בלידה?

June 14 2023Oded B

הקדמה: כמה מילים על עורך דין רשלנות רפואית

אנשים לא מעטים בישראל ובעולם, מוצאים עצמם בסיטואציות מאוד מורכבות אשר מצריכות לא רק עורך דין רשלנות רפואית, אלא גם טיפולים רפואיים נרחבים. במקרים אלו, עו”ד רשלנות רפואית יכול להיות בדיוק מה שמבדיל בין ניצחון לבין הפסד בבית המשפט – המשיכו לקרוא. אם אתם שואלים האם אפשר לתבוע עקב רשלנות רפואית בלידה, התשובה: אכן כן, אבל אתם צריכים לקחת בחשבון שמקרים אלו מורכבים ומאתגרים להוכחה בבית המשפט.

מהן ההמלצות עבור נפגעים מרשלנות רפואית?

ההמלצה הנכונה ביותר היא לאתר עורך דין רשלנות רפואית, לספק לו\ה את כלל המסמכים ולבדוק את היתכנות התביעה, כלומר את הסיכויים שלכם לנצח בה ולקבל את הפיצויים המגיעים לכם לכאורה. בהתאם לחומרת הפציעה, הפגיעה או המחלה, עורך הדין של הלקוח עשוי גם לבקש פיצויים, במילים אחרות, שיפוי עקב נזיקין של גוף.

חשוב לזכור שכאשר מדובר במקרים של רשלנות רפואית, הזמן הוא אחד מהפקטורים הכי חשובים, שיכול לשחק לטובתכם או לרעתכם. אם תמתינו זמן רב מדי כדי לנקוט בצעדים משפטיים כאלו או אחרים, ייתכן שתביעתכם תימנע עקב דיני התיישנות. בישראל, דיני ההתיישנות עומדים על 6 – 7 שנים בחלק גדול מהמקרים, אם כי במקרים מסוימים דיני ההתיישנות ישתנו (כל מקרה לגופו).

אספו ראיות, עדויות ומסמכים רפואיים

אם אתם חושבים שאתם או מישהו קרוב אליכם נפגע מרשלנות רפואית, הכי חשוב להתחיל לטפל במקרה כמה שיותר מהר. תאספו ראיות לפגיעה, מסמכים המעידים על טיפולים רפואיים, ובאופן כללי, חשבוניות של כלל ההוצאות שהייתם ואתם עדיין מוציאים מכיסכם עקב הפגיעה.

בסופו של יום, מציאת עורך הדין הנכון עשויה להיות לא רק מורכבת, אלא מתישה ממש. ישנם לא מעט עורכי דין ברחבי הארץ, כאשר חלק מעורכי הדין מתמחים בנישות ודינים מאוד ספציפיים. לכן, בין אם אתם צריכים עורך דין רשלנות רפואית בת”א, חיפה, ב”ש או בכלל ברמת הגולן, אתם צריכים לוודא שעורך הדין שלכם מבין לעומק את סוג הפציעה, המחלה או הפגיעה שהתפתחה אצלכם כתוצאה מאותה רשלנות לכאורה.

השלבים הראשוניים לתביעת רשלנות רפואית

אם אתם מעוניינים לתבוע עקב רשלנות רפואית, ההמלצה הכי נכונה עבורכם היא להתחיל באיסוף כלל המסמכים המעידים על הוצאות רפואיות, טיפולים רפואיים, נסיעות לבתי חולים במוניות ואוטובוסים, ובאופן כללי, את כלל ההוצאות שטיפול בפגיעה או במחלה הצריך ממכם.

קחו בחשבון, ככל שתגיעו יותר מוכנים ויותר ממוקדים לפגישה עם עורך הדין, ככה תוכלו להניע תהליכים משפטיים מהר יותר. בשלבים הראשונים לתהליך, סביר להניח שעורך הדין יבקש ממכם להיפגש עם מומחה עבור קבלת חוות דעת רפואית. משם והלאה, התהליך המשפטי עשוי לקבל צורות שונות, ככה שצריך לבדוק כל מקרה לגופו.

בהצלחה!

#עו"ד
#עורך דין רשלנות רפואית
#רשלנות רפואית בלידה
Share: