נעליים אורטופדיות לחולי סוכרת – מה חשוב שתדעו?

September 28 2022spiderus_admin

הקדמה: מאפייני הסוכרת

מחלת הסוכרת היא מחלה מטבולית, כלומר הקשורה בחילוף החומרים של הגוף. היא המתאפיינת ברמות סוכר גבוהות בדם החורגות משמעותית מהנורמה. אינסולין, הוא ההורמון האחראי על העברת הסוכר מהדם אל התאים השונים בגוף. אצל חולי סוכרת רבים יש חוסר באינסולין, או לחילופין בעיה אחרת המונעת מהרקמות לספוג את האינסולין. רמות הסוכר הגבוהות מחלישות את יכולת העברת החמצן לאזורים השונים בגוף ובכך מחלישות את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף. יכולת הריפוי המופחתת חושפת את כפות הרגליים לסכנות רבות. גם חתך פשוט בכף הרגל עלול להתפתח לכיב, זיהום, נמק ובמקרים חמורים אף לקטיעה. אחת מתופעות הלוואי של רגליים סוכרתיות היא איבוד התחושה בכפות הרגליים, דבר המונע פעמים רבות את הגילוי המוקדם של הכיבים והנמקים המסוכנים. לכן, חולי סוכרת מחויבים לשמור על כפות הרגליים שלהם מפני פציעות וחתכים, וצריכים לבדוק באופן שגרתי שאין להם פצע המחייב התייחסות.

אנחנו מזמינים אתכם להמשיך בקריאת הכתבה ולגלות כיצד תוכלו לבחור נעליים אורטופדיות, במידה והינכם סובלים ממחלת הסוכרת.

נעליים אורטופדיות לחולי סוכרת

על מנת לסייע לחולי הסוכרת להימנע מפציעה מיותרת באזורי כפות הרגליים, חנויות נעליים מסוימות מציעות נעליים לחולי סוכרת. לא בכל חנות נעליים ניתן למצוא נעליים כאלה, שכן הן מעוצבות על ידי מומחים בתחום ומאושרים על ידי גורמים רפואיים מוסמכים. נעליים לחולי סוכרת מתאפיינות בכך שהן רכות במיוחד ומונעות חיכוכים. החומר ממנו עשויות הנעליים צריך להיות גמיש, מאחר שלכפות הרגליים של חולי הסוכרת יש נטייה להתנפח במהלך היום. נעליים לחולי סוכרת צריכות לפזר את המשקל והלחץ באופן מאוזן על כל כף הרגל ולא ליצור לחץ באזורים מסוימים מכיוון שחולי סוכרת עלולים לפתח פצעי לחץ ביתר קלות. לא תראו חומרים כמו פלסטיק בנעליים לחולי סוכרת שכן זהו חומר לא גמיש. בנוסף, מומלץ שבעלי רגליים סוכרתיות יבחרו בנעליים עמידות למים אשר שומרות על כפות הרגליים יבשות ובטוחות ומרחיקות אותן מזיהומים וחיידקים. קיים מגוון רחב של נעליים לחולי סוכרת, אך מומלץ לבחור בעיקר בנעליים סגורות שלא חושפות את הבהונות והעקבים לחתכים העלולים להזדהם. יחד עם זאת, מי שבכל זאת מחפש סנדלים לימי הקיץ ניתן למצוא דגמים פתוחים, אלה לא מבטלים את הצורך להיזהר מפציעות.

איכות חיים

אין מחיר ליכולת לעמוד וללכת בנוחות ובביטחון. מומלץ להשקיע בנעליים העשויות מחומרים איכותיים שישמרו על כפות הרגליים שלכם ויבטיחו לכם בריאות מקסימלית ואיכות חיים. חפשו חנות נעליים מקצועית בה תוכלו ליהנות מנוחות בלי לוותר על האסתטיקה והעיצוב. יש מגוון אפשרויות המשלבות חומרים איכותיים בסגנונות ובצבעים שונים, כך שכל אחד יוכל למצוא דגם שיוכל להתחבר אליו. אל תתפשרו עד שתמצאו את הנעליים הטובות ביותר עבורכם ועבור בריאותכם.

Share: