מקסיקו, פרופיל מדינה

September 28 2022spiderus_admin

מקסיקו – ארץ החופים, הנופים, חיי הלילה והאטרקציות. בעיר cancun לבדה מבקרים מדי שנה למעלה מ-4 מיליון תיירים, ותיירות היא ענף הכלכלה העיקרי בה. מה כדאי לדעת על מקסיקו ומה הופך אותה ליעד פופולרי כל כך למטיילים?

מקסיקו – מדינה שהיא עולם

מקסיקו משתרעת על פני כמעט 2 מיליון קמ”ר – לשם ההשוואה, שטחה גדול פי 90 משטח מדינת ישראל. אבל מקסיקו היא עולם לא רק בגלל השטח העצום שלה אלא בגלל הרבגוניות שהיא מציעה: החל מתצורה גיאוגרפית משתנה ועד לססגוניות תרבותית יוצאת דופן.

כל ההפתעות של הטבע

החוף המזרחי במקסיקו

האזור המתויר ביותר במקסיקו הוא במזרח המדינה, ממקסיקו סיטי ודרומה לחצי האי יוקטאן, שם מרוכזים אתרי נופש פופולריים כמו cancun. העיר היפה והאזור כולו מציעים פאן אין דה סאן: ב-cancun רצועת חוף קריבית ארוכה, שמאפשרת חווית טיול כמו בקריביים; האקלים באזור טרופי, לח וחמים, וכמוהו המראה האקוזטי של חופים לבנים ומים בצבעי טורקיז.

מדינת חופים, אבל לא רק

מה שיפה במקסיקו זה שלמרות שהיא לגמרי מדינת חופים, היא מציעה עוד תצורות נוף מדהימות. במרכז המדינה וסמוך לגבול עם גוואמלה ישנם הרים המתנשאים לגובה של 5,000 מ’ ומעלה, ומציעים חוויות אקסטרים לתרמילאים, עם נופים משוגעים ואפשרויות לינה מעולות. מה עוד? בדרום המדינה משתרעים ג’ונגלים, חמים, לחים ומלאי סודות פראיים שרק ג’ונגלים יכולים להציע; ולבסוף, בצפון מקסיקו ישנם מדבריות צחיחים, בסמוך לגבול עם ארצות הברית.

את מי נפגוש במקסיקו?

מקסיקנים הם לא ממש שבט אחד. למעשה יש כאן אוכלוסיות שונות מאוד עם פערים עצומים בתרבות: ספרדים וילידים, עירוניים וכפריים.

באזורים המתקדמים

מצד אחד תכירו את המקסיקנים דוברי הספרדית, שייטיבו לגלגל גם באנגלית קלה. הם חיים במגדלי הענק באזורי הסחר העצומים שבמדינה. מצד שני – בני המאיה, ילידים אמריקניים אותנטיים שחיים בכפרים קולוניאליים קטנים ודוברים שפות ילידיות; ועוד המון מקומיים באזורים הכפריים הנרחבים במקסיקו שמציעים חוויה אקזוטית מופלאה מלאה אותנטיות.

החוויה במקסיקו

אז הבנו כבר שבטיול במקסיקו מותר לנו לקום כל בוקר במוד אחר. למשל כשמטיילים ב-cancun נוכל להנות מצד אחד מאפשרויות הבילוי הרבות ביום ובלילה, ומצד שני מבטן-גב על החוף. במרחק קצר מהעיר נוכל לקפוץ לאזורים של שקט כחול באיים קטנים כמו קוזומל ו-פלאייה דל כרמן.

אטרקציה ארכיאולוגית

כדי לטעום את כל הגוונים של מקסיקו מומלץ גם לבקר באתרים המסורתיים של המאיה, אתרים שהודות להם זכתה מקסיקו לתואר המדינה הלטינית בעלת הכי הרבה אתרי מורשת לאומיים מוכרזים ע”י אונסק”ו, וסך הכל המדינה החמישית בעולם בדירוג מספר האתרים הללו. בסמוך לcancun שוכן האתר צ’יצ’ן איצ’ה, בו נוכל להתרשם מפירמידת אל קסטיו וממקדש הלוחמים – מזכרות מהעיר שלפני 1500 שנה הייתה מרכז חשוב לבני המאיה. לאתר ניתן להגיע מ-cancun באוטובוס מקומי.

Share: